در طی سال ها اخیر شبکه های اجتماعی باعث تاثیر بزرگی در اینترنت شده اند البته می توانیم بگوییم که کل دنیا و همچنین بازاریابی را نیز تغییر داده اند.نیاز هر کسب و کاری است که در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشد، زیرا مشتری های مختلف هرکدام طبق سلیقه و نیازشان از یک سری از شبکه های اجتماعی مکررا استفاده می کنند. همانند سایر انواع بازاریابی، کسب و کارهای کوچک نیاز دارند تمرکزشان را برای رسیدن به مشتریان بالقوه، بر روی تلاشهای بازاریابی شبکه های اجتماعی و پولشان قرارد دهند. هیچ نقطه ای برای هزینه کردن وقت و پول در ترویج کسب و کار شما در شبکه های اجتماعی نیست که مشتریان شما از آن استفاده نکنند.

توجه: بازاریابی شبکه های اجتماعی کاری ساده است ولی آسون نیست

تمام شبکه های اجتماعی لازم است؟

_

شبکه های اجتماعی می توانند منبع عظیمی از فرصتهای دیده شدن و گسترش یافتن کسب و کارها باشند تا بتوانند برند خود را به صورت آنلاین به جمع زیادی از مخاطبان معرفی کنند. اما این نمی تواند به این معنی باشد که شما باید الزاما در تمام شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید. با توجه به تنوع و گستردگی شبکه های اجتماعی و با علم به اینکه هرکدامشان شرایط و ویژگیهای مخصوص به خودشان را دارند و طیف خاصی از اجتماع را در برمی گیرند،این را باید دقت داشته باشید که منظور از شبکه های اجتماعی صرفا تلگرام و اینستاگرام نیست که امروزه رواج بیشتری دارد نیست.

چرا باید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید؟

_
  • جلوه سازی برند خودتون

شبکه های اجتماعی مکان مناسبی برای نشان دادن و معرفی برندتان به مخاطبین،ایجاد رابطه با مردم ،معرفی کالاها و …. می شود پس چرا ازش استفاده نکنیم؟مخصوصا که اکثرا آن ها رایگان هم هست ؛

  • ساخت یک اجتماع پابرجا

مردم خیلی دوست دارند که عضو گروهی باشند که خیلی فعالیت حرفه ای داشته باشد. ساخت یک اجتماع بزرگ در شبکه اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا ارتباط خیلی خوبی بین شما ، دنبال کنندگان و اهداف دنبال کنندگان شما برقرار کند که برای آینده سازی و سرمایه گذاری در یک کسب و کار بلند مدت لازم است.

  • افزایش خدمات به مشتری

شبکه اجتماعی یه منبع بازخورد خوبی است.هدف این است که شبکه های اجتماعی شما با دنبال کنندگان ارتباط برقرار کند تا بتواند سطح رضایت و اعتماد مشتریان را بالا بیاورد .

  • افزایش سرعت ترافیک و رتبه سئو

شبکه های اجتماعی به خودی خود زاینده و مولد به حساب می آیند که باعث ایجاد ترافیک بزرگی در سایت یا صفحه مجازی شما می شود؛ البته در بخش سئو هم می توانند به شما کمک کنند و ترافیک زیادی روانه سایت شما کند.

  • توسعه فروش و جلب نظر شنوندگان

گوش دادن به مشتریان و دنبال کنندگانتان در صفحه های مجازی باعث می شود که نیازهای واقعی آن ها مشخص شود که در نتیجه باعث می شود بتوانید تولید محتوای متناسب با نیاز آن ها انجام دهید و با اشتراک گذاشتن رضایت مشتریان، اعتماد مخاطبان جدید خود را جلب و به مشتری تبدیل کنید.

  • کاهش هزینه های فروش و بازاریابی

این رابطه به علت زنجیره ای بودن باعث می شود که روزانه افراد زیادی شما رو  دنبال کنند و حتی به دیگران معرفی کنند یا حتی مطلب آموزشی شما را به اشتراک بگذارند که باعث کاهس هزینه های بازاریابی شما می ود.

قبل تبلیغات در زمین خود بذر بکارید!

_

تبلیغات مانند بارش باران بر روی زمین می ماند و اگر قبل از تبلیغات در زمین خود بذر(محتوا) نکاشته باشید نمی توانید نتیجه مناسبی بگیرید و برای نتیجه گیری نیاز به زمان بندی و برنامه ریزی مناسب دارید تا بتوانید به بازدهی برسید و این برنامه ریزی توسط شرکت های تبلیغاتی همچون مشکات انجام می شود.مشتری ها ،دنبال کنندگان و شنوندگان شما محتوای مفید از کسب و کار شما میخواهند و این افراد دنبال این هستند که یک محتوای اصیل و طبیعی از شما داشته باشند که از سایت یا محتوای دیگران نمونه برداری نشده باشد پس می توان گفت یکی از مهمترین فاکتورهای قبل از تبلیغات، تولید محتوا به شمار می آید.مخاطب با وارد شدن به پیج شما می خواهد چیز ارزشمندی یاد بگیرد یا خدمات مفیدی دریافت کند.تیم مشکات در تمام 10 سال فعالیت خود در زمینه تبلیغات و تولید محتوا تجربه توانسته نمونه های مفیدی از انواع تبلیغات و تولید محتوا تولید کند که باعث رونق کسب وکار و برند سازی مشتری های خود شده است.

سه مرحله اصلی تبلیغات!!

_

در تبلیغات دیجیتال از ابزارهای شبکه اجتماعی همچون فیس بوک، یوتیوب، اینستاگرام، لینک دین،آپارات،تلگرام و واتسپ و…. که حجم بزرگی از تبلیغات را شامل می شود زیرا دنبال کنندگان صفحه های مجازی هرروزه در حال افزایش هستند.
تبلیغات شامل سه مرحله اصلی می باشد:
قبل از تبلیغات،هنگام تبلیغات و بعد از تبلیغات که باید برای تمام مراحل استراتژی مناسبی در نظر گرفته شود تا بهترین بازدهی از تبلیغات داشته باشید.
از انتخاب پیج ها و اینفلوئنسرهای متناسب با نیاز و اهداف مجموعه گرفته تا چگونگی پاسخ دادن با نظرات مشتریان و هدایت مخاطبین به صفحه مورد نظر نیاز به تجربه و استراتژی دارد و صرفا گذاشتن یک پست در پیج یک اینفلوئنسر را نمی توان گفت تبلیغات بازاریابی شبکه های اجتماعی را به درستی انجام داده ایم.ما در کنار شما هستیم تا بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید.

تماست می تونه تحولی در کسب و کارت ایجاد کنه

مشاوره رایگان 85 40000 0919

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی را از کجا شروع کنید؟

_
انتخاب یک شبکه اجتماعی که مخاطبان شما در آن حضور دارند

در شبکه‌های اجتماعی که مخاطب‌های‌تان فعالیت دارند باید حضور مستمر داشته باشید. صرفا شاید شبکه اجتماعی به طور مثال اینستاگرام باشد، شاید هم به فعالیت در چند شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام، تلگرام، توییتر و … برسید. رفتار و نوع محتوا در هر کدام از این شبکه‌ها متفاوت است. تنها نقطه اشتراک فعالیت و حضور مستمر و انتشار محتوا در این شبکه‌هاست.

شناسایی مخاطب‌های هدف

پرسونای مخاطب، مشتری و خریدار خود را به طور کامل بشناسید.شناخت مخاطب‌های برند، محصول و هدف بازاریابی شما، از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مرحله‌ای است که باید انجام دهید. اگر بدون شناخت مخاطب‌های‌تان تبلیغی انجام دهید، بدون شک با شکست روبه‌رو خواهید شد.

رصد رقیبان

زمانی که رقیب‌تان را چه از نظر محصول و تولید و چه از نظر بازاریابی رصد می‌کنید، باعث می‌شود نسبت به نقطه قوت‌ها و ضعف‌های آن آگاه شوید. این آگاهی به شما در پیشرفت کاری و نوع تبلیغ تاثیر می‌گذارد و باعث خلاقیت شما نیز می‌شود.

استراتژی و ساخت تقویم محتوایی

در ابتدا باید نقشه راه و مسیری را که میخواهید در تولید محتوا داشته باشید را مشخص کنید.قبل از تولید محتوا، نیاز به تهیه و نوشتن استراتژی محتوایی دارید تا براساس آن محتوای موردنظر خود را تولید کنید. این استراتژی به شما در تعیین نوع محتوا کمک می‌کند. بدون استراتژی محتوایی قادر به برنامه‌ریزی درستی نخواهید بود.

بهبود حساب کاربری و پست‌ها

حساب کاربری و اطلاعات موجود درآن نیاز به بهبود دارد و استفاده از تمام امکانات یک شبکه اجتماعی می تواند کمک زیادی در رشد کسب و کار درآن پلتفرم داشته باشد و نیاز هست که محتواهای خود را بهبود بخشید.

آنالیز رفتار کاربران

 بعد از انتشار محتوا و تبلیغ باید رفتار مخاطب‌ها را بررسی کنید. تبلیغ بدون آنالیز، ریختن پول درون جوی است، این واقعیت را بپذیرید و این مرحله را جدی بگیرید.