برگزاری وبینار

«وبینار چیست؟»

ممکن است سوال هر کدام از ما باشد. در این مقاله قصد داریم پاسخ این سوال را بدهیم و با مفهوم وبینار و فواید آن بیشتر آشنا شویم.
وبینار مخفف کلمه ی «سمینار مبتنی بر وب» (Web-based Seminar) است. یک وبینار، رویدادی مجازی و آنلاین است که بر بستر اینترنت و در لحظه برگزار می شود؛ به زبان ساده تر، یک وبینار به معنی رویداد آنلاینی است که مخاطبان علاقه مند از سراسر دنیا می توانند در آن شرکت کنند. مهم ترین ویژگی وبینارها تعامل، بحث و گفتگو و همچنین تبادل اطلاعات در لحظه است.

وبینارها یا سمینارهای آنلاین، می توانند در قالب جلسه ی سخنرانی، کارگاه آموزشی یا پنل های گفتگو برگزار شوند. این جلسات آنلاین با هدف ارائه ی مطالب آموزشی از طریق یک نرم افزار یا پلتفرم مناسب برگزار می شوند. از کنفرانس های علمی و ارائه های وب محور گرفته تا جلسات کاری تیمی که مشغول دورکاری هستند، همه و همه می توانند در قالب وبینار برگزار شوند.

امروزه وبینارها به دلایل گوناگونی مورد استقبال قرار گرفته اند. شاید یکی از این دلیل ها آن باشد که برنامه ریزی برای برگزاری یک رویداد آنلاین ساده تر از یک رویداد حضوری است؛ شما نباید به دنبال فضایی برای برگزاری رویدادتان باشید و همین طور نگرانی ای از بابت تعداد صندلی های خالی سالن نخواهید داشت.
اجاره ی سالن و تجهیزات آن، پذیرایی و دیگر موارد مشابه هم از لیست ملاحظات شما خط می خورد. شما می توانید صدای خود را به مخاطبان تان در هر کشوری برسانید و حتی اگر آن ها قادر به شرکت در رویدادتان نباشند، ویدیوی ضبط شده ی وبینار را برای شان ارسال می کنید!

اهداف وبینار

هدف اصلی هر وبیناری می تواند راهنمایی، نمایش و یا آموزش باشد. اگرچه اکثر وبینارها به طور عمومی بیشتر به شکل بین سازمانی (B2B) برگزار می شوند، از آن ها می توان در راستای اهداف بازاریابی مشتریان (B2C) نیز استفاده کرد.

برخی کاربردها و اهداف وبینار به صورت کلی از این قرار است:

  • آموزش و آگاه سازی مخاطبان هدف از محصول یا خدمات جدید شرکت؛
  • نمایش خصیصه های متنوع محصول و خدمات جدید شرکت و فواید استفاده از آن ها؛
  • راهنمایی و آموزش مخاطبان هدف در زمینه ی چگونگی استفاده از محصول یا خدمت مورد نظر.

همان گونه که می بینید، وبینارها روش هایی را برای به اشتراک گذاری اطلاعات با تعداد زیادی از افراد علاقه مند معرفی می کنند. این روش ها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه و همچنین کاربردی هستند. در مقاله ی کاربرد وبینار می توانید در این مورد بیشتر بخوانید.

فواید استفاده از وبینار

<justifyright;”>وبینارها امکان گفتگوی متنی و به اشتراک گذاری اطلاعات تصویری را فراهم می کنند. علاوه بر این، امکاناتی مانند به اشتراک گذاری صفحه ی مدرس، ضبط شدن ویدیوی وبینار، و یا اجرای نظرسنجی ها هم از دیگر قابلیت های وبینارهاست.

شما می توانید از روش های تعاملی اثربخش برای انتقال دانش خود به فراگیران استفاده کنید و همین موضوع سبب می شود یک ارتباط بین شما و آن ها و همچنین بین خود فراگیران ایجاد شود که در هیچ یک از روش های یادگیری از راه دور به این کیفیت انجام پذیر نیست.
همچنین با برگزاری وبینار به صورت مرتب، هر نوبت می توانید تعداد زیادی از افراد را با برند خود آشنا کنید. به این ترتیب، هر زمان مخاطبان بالقوه در مورد حوزه ی کاری شما فکر می کنند، ابتدا نام شما به ذهن شان خطور می کند. این افراد کسانی هستند که ممکن است به محصول یا خدمت شما علاقه مند باشند، بنابراین شما این فرصت را دارید که با برگزاری رویدادهای آنلاین، علاقه ی آن ها را به کسب و کار خود گره بزنید.

اولین وبینار خود را برگزار کنید!!!

وب سایت ایسمینار بهترین سایت وینار ایران است که در سال 1392 فعالیت خود را آغاذ نمود و پس از مدتی یعنی تقریبا از نیمه دوم سال به بعد، تصمیم گرفت فعالیت خود را در زمینه پلتفرم دو سویه و فروش بلیت سمینارها و همایش های آنلاین ادامه دهد. مجموعه ایسمینار فعالیت های مختلفی را در خصوص وبینار ارائه می دهد. ارائه انواع اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مخصوص وبینار، ثبت نام و شرکت در وبینار به صورت آنلاین، فروش انواع فیلم ها در زمینه وبینار، اطلاع رسانی برای برگزاری وبینار و… از جمله خدماتی است که ایسمینار به کاربرانش ارائه می دهد. این وب سایت برای فروش بلیط هیچگونه درصد یا پورسانتی نمی گیرد.

تعرفه ها

  • هزینه نرم افزار وبینار: از 18 هزار تومان
  • افزونه های وبینار: برای هر وبینار از 50 هزار تومان
  • دستیار پشتیبانی: از 30 هزار تومان
Summary
Review Date
Author Rating
41star1star1star1stargray

دسته‌بندی نشده

برگزاری وبیناروبینار چیستوبینار رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *