پست الکترونیک: hi@meshcat.com مشاوره: ۸۵ ۴۰۰۰۰ ۰۹۱۹
پست الکترونیک: hi@meshcat.com مشاوره: ۸۵ ۴۰۰۰۰ ۰۹۱۹

سئو ، بازاریابی و تولید محتوا

تولید محتوا را چرا مهم می دانیم؟

لابد می دانید که در جهان و در هر نوع کسب و کاری بسیاری سایت  وجود دارد اما برای شما معروف ترین آن ها یک الی ۳ تاست چرا؟ چون خیلی ها پیش از خرید با هیچ سایتی آشنایی ندارند و مرجع آن ها سایت گوگل است و سایت هایی موفق تر هستند که در رتبه های اولیه گوگل باشند و طبق معیار و الگوریتم گوگل امتیاز بیشتری داشته باشند و سریع تر به مشتریان نمایش داده شوند ….

بر کسی پوشیده نیست که گوگل همواره دوستدار محتوای اصیل و مفید است. بسیاری از الگوریتم های به روز رسانی اخیر گوگل به گونه ای طراحی شده اند تا برای صفحات با کیفیت بالا که به صورت حرفه ای تهیه شده و دارای ویژگی های شفاف و موجز هستند، پاداش در نظر می گیرد و بالعکس برای صفحاتی که دارای محتوای کپی شده و تکراری هستند و به صورت غیر حرفه ای و بدون دقت تهیه شده اند، کاهش رتبه در نظر گرفته شود.

چیزی که در مورد دستورالعمل جدید گوگل جالب است، تاکید شدید او برای بکارگیری نویسندگان حرفه ای است، مخصوصاً برای صفحاتی که از دید گوگل بسیار حائز اهمیت هستند. در عین حالی که واضح است گوگل همواره برای کیفیت محتوا ارزش قائل بوده، به نظر می رسد که اکنون تمرکز بیشتری بر روی مواردی همچون «اعتبار» نیز دارد.

مهارت های مهم برای گوگل

 

وردپرس

حتما تا به حال دقت کردید که هنوز خیلی از افراد داشتن مهارت در مایکروسافت ورد، اکسل و پاورپوینت را در رزومه خود خاطر نشان می‌کنند. این موضوع کمی من را عصبی می‌کند.

در این عصر و زمانه، اگر بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشید از شما انتظار می‌رود که در ورد، اکسل و پاورپوینت مهارت داشته باشید، بنابراین آشنا بودن به آفیس مایکروسافت یک مهارت نیست بلکه یک فن است که همه باید بلد باشند، درست مثل راه رفتن. آشنایی با ورد و اکسل و پاورپوینت چیزی نیست که بتواند شما را از دیگران متمایز کند پس خودتان را گول نزنید.

از آن مهم‌تر، وقتی بحث بازاریابی دیجیتال به میان می‌آید وردپرس را می‌توان مایکروسافت ورد جدید دانست. شما نه تنها باید بلد باشید که در وردپرس بنویسید، بلکه باید بدانید چطور به مطالب خود در وردپرس عکس و ویدیو اضافه کنید، باکس توییت در میان نوشتار خود قرار دهید، باکس عضویت در خبرنامه وبلاگ را به مطلب خود اضافه کنید، مطلب خود را زمان‌بندی و منتشر کنید و…

می‌دانم که شاید خیلی‌ها با مایکروسافت ورد آشنا باشند ولی هیچ آشنایی‌ای با وردپرس نداشته باشند. ولی باور کنید که آشنایی داشتن به کار با وردپرس خیلی مهم‌تر از آشنایی با مایکروسافت ورد است.

ویرایش عکس

علاوه بر داشتن مهارت در وردپرس و انتشار مطالب در وردپرس، شما باید به فنون ویرایش عکس هم تسلط داشته باشید. البته منظورم این نیست که هر بازاریاب دیجیتالی باید حتما در ویرایش عکس یک حرفه‌ای تمام عیار باشد ولی لازم است که با اصول کار با فوتوشاپ آشنا باشد.

فرض کنید یک پست برای وبلاگ شرکت کارفرمای خود نوشته‌اید و حالا می‌خواهید یک عکس مناسب برای آن پست آپلود کنید. آیا می‌دانید چطور با ابزارهایی مثل Picmonkey ابعاد عکس را به اندازه دلخواه و مناسب تغییر دهید؟ آیا می‌دانید چطور با فوتوشاپ کمی عکس را دست کاری کنید تا زیباتر به نظر برسد؟ آیا بلد هستید که به عکس کپشن اضافه کنید تا توجه مخاطبان را به نکات کلیدی عکس جلب کنید؟

تمام این موارد فنون اولیه و مبتدی در ویرایش عکس بودند که هر بازاریاب دیجیتالی باید آنها را بلد باشد. این یعنی فوتوشاپ فقط برای طراح‌ها نیست، بلکه هر دانشجوی بازاریابی باید بتواند از آن استفاده کند.

منظورم این نیست که بازاریاب‌ها باید بتوانند خودشان با این ابزارها تبلیغات درست کنند یا وب‌سایت طراحی کنند، فقط می‌خواهم بگویم که اگر بازاریاب‌های دیجیتال به فنون ویرایش عکس آشنایی داشته باشند می‌توانند به پیشرفت فن بازاریابی کمک فراوانی کنند.

HTML

HTML  هم یکی دیگر از دانش‌هایی است که یک بازاریاب دیجیتال باید به آن مسلط باشد چون برای اضافه کردن برخی از کدها به پست‌های وردپرسی و یا طراحی خبرنامه‌ها باید به HTML آشنا بود.

مجددا تکرار می‌کنم که لازم نیست یک بازاریاب آنقدر به HTML مسلط باشد که شروع به طراحی وب‌سایت کند، ولی باید بداند که چطور رنگ برخی از لینک‌ها را تغییر دهد یا اینکه چطور فریم یک عکس یا ویدیو را در یک پست ریسایز کند تا با قالب هماهنگی داشته باشد.

HTML از آن دسته از فنونی است که می‌توان بعد از یادگیری باقی فنون بازاریابی هم آن را آموخت ولی خیلی بهتر است که همزمان با یادگیری بقیه بخش‌های بازاریابی، HTML هم به صورت اصولی و قدم به قدم به دانشجویان بازاریابی و علاقه‌مندان به بازاریابی دیجیتال آموزش داده شود.

بهینه سازی موتورهای جست‌وجو

آموختن اصول اولیه بهینه سازی موتورهای جست‌وجو یا همان SEO یکی دیگر از آن مهارت‌هایی است که یک بازاریاب دیجیتال باید بلد باشد. این ضروری نیست که یک بازاریاب دیجیتال در SEO یک حرفه‌ای باشد ولی باید به اندازه‌ای با آن آشنایی داشته باشد که بتواند نیازهای کارفرما را از این نظر برآورده کند. این یعنی باید بدانید که تگ‌های تایتل، توضیحات متا، کلمات کلیدی و لینک بیلدینگ چه معنایی دارد و چطور می‌توانید رنکینگ جست‌وجوی یک سایت را به صورت ارگانیک افزایش دهید.

دانش بهینه سازی موتورهای جست‌وجو یا SEO از آنجایی مهم است که شما به عنوان یک بازاریاب دیجیتال ممکن است نیاز داشته باشید موقعیت وب‌سایت کارفرمای خود را در موتورهای جست‌وجو بهبود ببخشید. اگر بلد نباشید چطور این کار را بکنید و اگر اطلاعات زیادی در مورد SEO نداشته باشید نمی‌توانید یکی از مهم‌ترین درخواست‌های احتمالی کارفرمایان آینده خود را پاسخ بگویید. الان خوشبختانه می‌توانید از طریق اینترنت هم به راحتی با این فن و دانش آشنا شوید.

 

E-A-T: استاندارد صفحات موثق ، معتبر و حرفه ای

E-A-T عبارت مخفف گوگل برای ویژگی هایی است که یک صفحه با کیفیت بالا را می سازد. این عبارت از حروف اول کلمات Expertise، trustworthiness وAuthority ساخته شده و در مجموع دقیقاً شامل همان چیزی است که گوگل در صفحات با کیفیت به دنبال آن است.

نوشتن مطالب یکنواخت و پی در پی در وب سایت یا وبلاگ می تواند خسته کننده و حتی طاقت فرسا باشد. چاره چیست؟ باید موضوعاتی را مطرح کنید که پیش از این هزاران بار مورد بحث قرار نگرفته باشند، دیدگاه های شخصی خودتان را به بحث اضافه کنید تا جذاب تر شود و اینکه با توجه به روش رده بندی محتوا در موتورهای جستجو، مطلب بنویسید.

برای این منظور باید نگاه دقیقی به مطالبی داشته باشید که همچنان پر بازدید هستند: بر اساس گزارش سال ۲۰۱۵ موسسه بازاریابی محتوا، ۷۰ درصد از صاحبان کسب و کارها گفته اند که تصمیم دارند در سال آینده تولید محتوای خود را باز هم افزایش دهند.

به استناد همین آمار نیز میتوان به اهمیت تولید محتوا پی برد.

در ادامه : مطابق با بخش ۴.۳ از قسمت اول این دستورالعمل ” وب سایت ها و صفحات با کیفیت بالا ، برای اینکه دارای محتوایی معتبر و قابل استفاده باشند، نیاز به نویسندگان کاملاً حرفه ای دارند.”

این جمله در نگاه اول ممکن است کمی مبهم به نظر برسد، اما گوگل در ادامه آن را روشن می کند. این دستورالعمل بیان می کند برای آنکه صفحه ای دارای کیفیت های مذکور باشد، باید دارای ویژگی “خبرگی” در محتوا بوده و توسط نویسندگان “خبره” یا حرفه ای نوشته شده باشد.

  • توصیه های پزشکی پیچیده، باید تنها توسط افراد یا سازمان هایی که دارای مجوز رسمی هستند، ارائه شود. به همین ترتیب باید به سبکی حرفه ای نوشته شده و به منظور اطمینان از اعتبار آن، بطور مرتب بازبینی، به روز رسانی و ویرایش گردند.
  • توصیه های پیچیده مالی، مالیاتی یا حقوقی باید توسط نویسندگان خبره نوشته شده و مرتب به روز رسانی شوند.
  • صفحات حاوی توصیه های مهم که ممکن است بر امور مالی و یا رفاهی افراد تأثیر داشته باشد (شامل صفحات سرمایه گذاری، بازسازی خانه و صفحات مربوط به والدین)، باید توسط یک منبع “خبره” تهیه شده باشند.
  • صفحات سرگرمی حاوی موضوعاتی از قبیل هاکی، اسب سواری یا عکاسی نیز، نیاز به نویسندگان حرفه ای دارند.

صفحاتی که دارای ویژگی هایی در این سطح از خبرگی نباشند یا صفحاتی که موضوعات حجیمی را پوشش داده اما اطلاعات کمی را در اختیار قرار می دهند، توسط ارزیابان گوگل به عنوان صفحات با کیفیت پایین، علامت می خورند.

این مطلب در مورد صفحاتی که محتوای اصلی آنها دارای کیفیت پایین است و یا محتوایی انحرافی یا غیرمفید دارند نیز صادق است.

خبرگی برای نویسندگان حرفه ای چگونه به وجود می آید؟

تا اینجا شما می دانید که چه صفحاتی نیاز به نویسندگان خبره دارند و ممکن است مایل باشید معنای دقیق “خبره” را هم بدانید. گوگل روشن کرده است که خبرگی، بستگی زیادی به موضوعات در دست دارد. به عنوان مثال مطالب مربوط به یک محصول یا رستوران می توانند به عنوان محتوای خبره یا تخصصی در نظر گرفته شوند، حتی اگر نویسندگان آنها شام خور یا خریداری خیلی خاص و حرفه ای نباشند. مادامی که مطالب مورد بازبینی دارای جزئیاتی مفید باشند، گوگل آنها را به عنوان محتوای خبره یا تخصصی درنظر می گیرد.

همین ویژگی ها برای توضیحات انجمن ها (forum) نیز صادق است. در این مورد، گوگل مثال یک انجمن پشتیبانی از بیماران سرطانی را در cancer Compass ارائه کرده است، که در آن افراد متوسط، اطلاعاتی در مورد اینکه چه مدت عزیزانشان با سرطان زندگی کرده اند، فراهم می کنند در حالیکه آنها پزشک نبوده و شایستگی نوشتن محتوای پزشکی تخصصی را ندارند.

تجارب دست اول این افراد (که گوگل آن را “تخصص روزمره” می نامد) در مورد سرطان، آنها را شایسته نوشتن چنین محتوایی کرده است. بطور کلی نوشتن محتوای صفحات، نیازمند تخصص در سطوح مختلفی می باشد. در حالیکه مشاوره برای سرطان کبد باید توسط یک پزشک متخصص صورت پذیرد، مشاوره در مورد چگونگی مقابله با آن در یک وضعیت خانوادگی کاملاً می تواند توسط یک فرد غیر حرفه ای با تجارب دست اول صورت گیرد.

استاندارد صفحه Y-M-Y-L ( پول یا زندگی )

صفحاتی وجود دارند که گوگل آنها را تحت مو شکافی دقیق قرار می دهد. این صفحات با نام ” پول یا زندگی ” (YMYL) شناخته می شوند. تعدادی از این صفحات عبارتند از:

  • صفحات تجارت الکترونیک که بستری برای خرید، جابجایی پول، پرداخت صورت حساب و غیره ارائه می دهند.
  • صفحاتی که اطلاعاتی در مورد سرمایه گذاری در سهام و اوراق قرضه، برنامه ریزی برای دوران بازنشستگی، خرید مسکن، تامین مالی دانشگاه، بیمه گذاری یا پرداخت مالیات ارائه می دهند.
  • صفحاتی که اطلاعات مشخص یا توصیه هایی در مورد شرایط سلامتی، داروها، بهداشت روان و تغذیه ارائه می دهند.
  • صفحاتی که اطلاعات حقوقی در مورد موضوعاتی از قبیل حمایت از کودکان و حضانت، طلاق، تبدیل شدن به یک شهروند قانونی و وصیت نامه ارائه می دهند.

صفحات YMYL سوژه های ویژه گوگل برای بررسی دقیق هستند زیرا کیفیت پایین آنها به راحتی می تواند تأثیری منفی بر روی سلامت، شادی یا امور مالی یک کاربر گوگل داشته باشد. به همین دلیل بسیار حائز اهمیت است که این صفحات، سطح بالایی از ویژگی های E-A-T را ارائه داده و توسط نویسندگان خبره و با کفایت نوشته شوند.

نتیجه گیری

همانطور که قبلا ذکر شد گوگل همواره برای کیفیت بالای صفحات، ارزش زیادی قائل است. واضح است که اکنون بیشتر از هر وقت دیگری، گوگل به محتوای نوشته شده توسط متخصصین موثق و معتبر اهمیت می دهد. اکنون که وارد سال ۲۰۱۶ شده ایم، می توانیم انتظار داشته باشیم که محتوای دارای این صفات از گوگل پاداش گرفته و محتوایی که از کیفیت یا تخصص پایینی برخوردار است، تنزل درجه پیدا کند.

از آنجایی که متون تخصصی همواره از اهمیت بالایی برخوردار هستند، دستورالعمل اخیر گوگل واضح کرده است که استخدام نویسندگان خبره توسط یک وب سایت به منظور کسب رتبه بالاتر در کیفیت، بسیار لازم است.

وب مسترها در حال سرمایه گذاری بر روی نویسندگان واقعی هستند که آشنایی کامل با صنعت آنها داشته باشند، یعنی به جای استفاده از کپی رایترهای معمولی سئو از متخصصین صنعت کپی رایتینگ استفاده می کنند.

 

ضرورت و نحوه تولید محتوای کاربر محور

رای خیلی از ما بازاریابان و صاحبان کسب‌وکار، گاهی خیلی سخت می‌شود که بتوانیم زمان و انرژی خودمان را روی تولید محتوایی متمرکز کنیم که بتواند بازدیدکننده‌ها را به خریداران محصولات و خدمات ما تبدیل کند. به همین دلیل، چندان غیرمعمول نیست اگر محتوایی که تولید می‌کنیم یک خط مستقیم را طی کند و پیشرفت نکند و فقط تعداد محدودی از بازدیدکننده‌ها را به خریدار تبدیل کند و هیچ تعامل طولانی مدت و کارآمدی را جذب نکند.

مشکل از کجاست؟ چطور می‌توانید این مشکل را رفع کنید؟

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات که البته متداول‌ترین هم هست این است که محتوای شما خیلی قدیمی شده، سرد و بی‌روح است و روی مخاطب هدف شما هم تمرکز ندارد.

می‌خواهیم ببینیم چطور می‌توانید از این محتوای سرد و خشک دوری کنید و محتوایی گرم و جذاب و کاربر محور تولید کنید؛ محتوایی که بتواند بازدیدکننده‌ها را به خریداران تبدیل کند و با آنها ارتباط صمیمی و طولانی مدت برقرار کند.

در تولید محتوا با محتوای سرد خداحافظی کنید

سعی کردن برای فروش محصولات خود با استفاده از محتوای سرد کار خیلی مشکلی است. این محتوای سرد می‌تواند در قالب خبرنامه‌ها، محتوای تحت وب و تبلیغات باشد. محتوای سرد در هر حالتی می‌تواند مخاطبان را آزار بدهد.

مثلا فرض کنید هر ماه به شما از طرف یک شرکت بیمه خبرنامه‌ای ارسال می‌شود که با ماه قبلی‌اش هیچ فرقی ندارد. هر ماه شما خبرنامه‌ای یکسان از این شرکت بیمه دریافت می‌کنید و هر چه در این خبرنامه می‌گردید نمی‌توانید دلیلی قانع کننده پیدا کنید که از خدمات این شرکت بیمه استفاده کنید. اصلا چرا باید خدمات شرکت بیمه‌ای که تا به حال از آن استفاده می‌کردید و از آن راضی بودید را رها کنید و در عوض از این شرکت بیمه با آن خبرنامه‌های تکراری‌اش استفاده کنید؟ این شرکت بیمه با این خبرنامه‌های تکراری در واقع دارد کلی پول و زمان و انرژی خودش را دور می‌ریزد.

چرا؟ چون شما هم مثل من چنین خبرنامه‌ای را اصلا دنبال نمی‌کنید و اولین فکری که به سرتان می‌زند این است که عضویت خود در آن خبرنامه را لغو کنید. تازه بعد از لغو عضویت هم نام برند این شرکت بیمه به عنوان یک شرکت ضعیف و به درد نخور تا مدت‌ها در ذهن کسانی که این خبرنامه‌ها را دریافت می‌کرده‌اند باقی خواهد ماند.

علت اصلی عدم موفقیت چنین محتوایی، همانطور که گفتم سرد بودن آن است؛ محتوایی که فقط و فقط با تمرکز روی فروش بیشتر تولید شده و به مخاطب آن هیچ اهمیتی داده نشده است. این اشتباهی است که بسیاری از کسب‌وکارها انجام می‌دهند و بسیاری از صاحبان مشاغل اصلا نمی‌دانند که چرا و چطور باید محتوای برند خود را بهبود ببخشند.

چرا در تولید محتوا به محتوای کاربر محور احتیاج دارید؟

اگر بازدیدکننده‌های شما نتوانند محصول شما را دیده و درک کنند، شما به سختی می‌توانید آنها را راضی کنید که محصولات شما را خریداری کنند. مردم فقط وقتی تمایل به خرید یک کالا می‌کنند که در کنار آن ایستاده باشند و آن را از نزدیدک ببینند و بفهمند و این همان مشکل اصلی فروش اینترنتی است. اما این بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید به صورت اینترنتی محصولی را بفروشید، بلکه برای راضی کردن مشتریان به خرید محصولات شما به صورت اینترنتی باید از ابزاری کمک بگیرید که در دل خریداران حس اعتماد را روشن کند و آن ابزار چیزی نیست جز محتوای کاربر محور.

یک تجربه کاربر محور می‌تواند در ایجاد اعتبار برای یک برند تا حد زیادی مفید باشد. این تجربه کاربر محور کمک می‌کند که با مشتریان خود ارتباطی نزدیک برقرار کنید و در نتیجه به مشتریان دائمی دست پیدا کنید. این برای یک کسب‌وکار آنلاین خیلی سخت است که بتواند کار خود را با مشتری‌های موقت به پیش ببرد. به همین دلیل لازم است که با کمک محتوای کاربر محور بتواند ارتباطی دوستانه با مشتری‌های خود برقرار کند تا در نهایت این مشتری‌های موقت را به مشتری‌های دائم و همیشگی تبدیل کند.

۱۰ راه برای تولید محتوای کاربر محور

حتما الان از خودتان می‌پرسید اصلا چطور می‌شود محتوای کاربر محور تولید کرد؟ من در ادامه به همین سوال پاسخ می‌دهم و سعی می‌کند با ارائه ۱۰ راهکار به شما بیاموزم که برای برند خودتان محتوای کاربر محور تولید کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

۱به مخاطبان خود گوش کنید و هر کاری که می‌گویند انجام دهید.

یکی از بهترین راه‌ها برای کسب اطمینان در مورد اینکه محتوای شما کاربر محور باشد این است که به حرف‌های مخاطبان خود به دقت گوش کنید. گوش دادن به حرف‌های مخاطبان یک قدم بسیار مهم در تولید محتوا است و به شما کمک می‌کند همان ارتباطی را با آنها برقرار کنید که به افزایش فروش محصولات‌تان منتهی می‌شود.

۲در مورد مخاطبان هدف خود تحقیق کنید و هدف خود را شناسایی کنید.

همانطور که به مخاطبان خود گوش می‌دهید، باید در مورد مخاطبان هدف خود نیز تحقیق کنید و آنها را بهتر بشناسید. این کار را می‌توانید از طریق بررسی آمار وبلاگ‌تان انجام دهید. بهترین ابزار برای مشاهده آمار مخاطبان وبلاگ نیز گوگل آنالیتیکز است که با استفاده از آن می‌توانید اطلاعات مفید بسیار زیادی در مورد مخاطبان هدف خود به دست آورید.

۳قبل از تولید محتوا، از مخاطبان نظر بخواهید.

وقتی مخاطبان هدف خود را شناختید، می‌توانید قبل از تولید محتوا از آنها نظر بخواهید. این با نکته اولی که بالاتر نوشتم در هماهنگی کامل است چون به شما این امکان را می‌دهد که یک بار دیگر به حرف‌های مخاطبان خود گوش دهید و بدانید که آنها واقعا انتظار دارند چه چیزی در وبلاگ شما ببینند.

۴-در تولید محتوا به موضوعات داغ میان مصرف کنندگان توجه داشته باشید.

اگر مشتریان خود را درشبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید یا این شانس را دارید که نگاهی به حساب‌های آنها در شبکه‌های اجتماعی بیاندازید، پس باید از این فرصت استفاده کرده و در مورد ترندها به تحقیق و جست‌وجو بپردازید. تحقیق کردن در مورد ترندها نه تنها به شما کمک می‌کند که بدانید مخاطبان شما به چه چیزهایی علاقه دارند، بلکه می‌فهمید که اصلا مخاطبان شما چه کسانی هستند. بعلاوه می‌توانید بدانید که این مخاطبان محتوای کدام وبلاگ‌ها را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. شاید از وبلاگ‌های آموزش آشپزی مطالب بیشتری را به اشتراک می‌گذارند، شاید هم به وبلاگ‌های فناوری علاقه‌مند باشند. علایق آنها هر چه که باشد شما می‌توانید با تحقیق کردن در مورد موضوعات داغ بین این افراد، از علایق آنها آگاه شوید و با توجه به این اطلاعات محتوای کاربر محور بهتر و بیشتری تولید کنید.

۵کاری کنید که کاربران محتوای کاربر محور را از طریق ایمیل، هشتگ‌ها و ریپلای‌ها به اشتراک بگذارند.

محتوای کاربر محور راه بسیار خوبی برای اجتماع سازی در مورد وبلاگ‌تان و در تولید محتوا است. می‌توانید از مشتریان خود بخواهید که با محصولات شما از خودشان عکس بگیرند و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند، یا نظر خودشان در مورد محصولات‌تان را در فروم‌ها بیان کنند، خودتان در شبکه‌های اجتماعی از مشتریان خود در مورد محصولات‌تان نظر بخواهید یا حتی در شبکه‌های اجتماعی مسابقه‌ای در مورد محصولات و خدمات‌تان به راه بیاندازید. این کارها به شما کمک می‌کنند که محتوای کاربر محور بیشتری تولید کنید و کاری کنید که خود کاربران این محتوا را به اشتراک بگذارند و گسترش دهند.

۶یک رویداد جالب برای مخاطبان خود برپا کنید.

یکی دیگر از راه‌های خوب برای تولید محتوا کاربر محور، راه اندازی رویدادهای جالب برای مخاطبان است. این رویدادها می‌توانند فیزیکی باشند مثل همایش‌ها و کنفرانس‌هایی با موضوعات مرتبط که طی آن عکس و فیلم گرفته می‌شود و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود یا اینکه می‌تواند این رویدادها کاملا آنلاین باشد. به این طریق می‌توانید از مخاطبان خود محتوای جدیدی به دست بیاورید و در عین حال این حس را در آنها ایجاد کنید که آنها بخشی از یک رویداد بزرگ هستند.

۷همیشه با استراتژی‌های متفاوت یک گروه سنی مشخص را هدف قرار دهید.

با اینکه خیلی از کسب‌وکارها به این موضوع توجه نمی‌کنند، اما در تولید محتوا  محتوای شما می‌تواند گروه‌های سنی مختلفی را هدف بگیرد. کمی وقت بگذارید و ببینید که برند شما بیشتر چه گروه‌های سنی‌ای را هدف قرار می‌دهد و بعد سعی کنید استراتژی محتوای خود را طوری طراحی کنید که برای این گروه‌های سنی بهینه سازی شده باشد. برای هر گروه سنی، باید یک استراتژی متفاوت تهیه کنید. چرا؟ چون هر گروه سنی علایق متفاوتی دارند، هر کدام در ساعت‌های متفاوتی از اینترنت استفاده می‌کنند و هر کدام از گروه‌های سنی از اینترنت به شکل‌های مختلفی استفاده می‌کنند.

۸کاربران را در مرکز محتوای خود قرار دهید.

در تولید محتوا نوشتن محتوایی با مرکزیت کاربران ممکن است در ابتدا خیلی سخت باشد چون شما هدف‌تان تبلیغ محصولات و خدمات‌تان است. اما هر چه محتوای شما بیشتر کسب‌وکار محور باشد و نقش کاربران در آن کمرنگ‌تر باشد، مخاطبان بیشتری را از دست خواهید داد. به جای اینکه در مورد محصولات‌تان و اینکه این محصولات به چه دردی می‌خورند بنویسید، مطالبی بنویسید که مخاطبان شما را نشانه گرفته باشد. به یکی از مشکلات رایج و متداول آنها اشاره کنید و به سوالات آنها پاسخ دهید و به آنها کمک کنید. نگران نباشید، با محتوای کاربر محور هم می‌توانید محصولات خود را تبلیغ کنید.

۹محتوایی تولید کنید که هم‌سطح با مخاطبان‌تان باشد.

در تولید محتوا یک راه دیگر برای اینکه مطمئن شوید محتوای نوشتاری شما کاربر محور است این است که محتوایی تولید کنید که با مخاطبان شما هم‌سطح باشد. برخی از بهترین راه‌ها برای این کار می‌تواند دوری از به کار بردن اصطلاحات دشوار در متن، نوشتن محتوا به طوری که به راحتی بتوان با چشم اسکن کرد، و استفاده از زیرتیترها و عکس‌ها برای شکستن یکنواختی متن باشد. وقتی شروع به تولید محتوا با چنین خصوصیاتی کردید، می‌بینید که می‌توانید به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید و با آنها ارتباطی نزدیک برقرار کنید و کم کم آنها را به مشتریان موقت و بعد دائمی تبدیل کنید.

۱۰یک استراتژی فوق‌العاده برای شبکه‌های اجتماعی داشته باشید.

شبکه‌های اجتماعی به این دلیل که تولید محتوای کاربر محور را سهولت می‌بخشند بسیار مفید هستند. همه آنچه نیاز دارید این است که یک استراتژی خوب برای شبکه‌های اجتماعی داشته باشید و محتوایی به اشتراک بگذارید که برای دنبال کنندگان شما جذاب باشد، محتوایی که بتواند تعامل، کلیک و ترافیک جذب کند. خوشبختانه برای تولید محتوای جذاب و گیرا در شبکه‌های اجتماعی راه‌های زیادی تا امروز پیدا شده است. یادتان باشد که هر بار که اطلاعات بیشتری در مورد علایق دنبال کنندگان‌تان به دست آوردید استراتژی شبکه‌های اجتماعی خود را به روز رسانی کنید.

روی مخاطبان خود تمرکز کنید تا اهدف خود را درو کنید

حتی اگر فکر کنید که با تولید و بازنشر محتوای محصول محور دارید در مصرف وقت و پول خود صرفه‌جویی می‌کنید باید بدانید که با این رویکرد نتیجه دلخواه‌تان در انتظار شما نخواهد بود. مخاطبان شما محتوایی می‌خواهند که روی آنها متمرکز باشد. وقتی به تولید محتوای کاربر محور پرداختید می‌توانید این مخاطبان را به مشتریان دائم تبدیل کنید. این حقیقتی مهم و ضروری برای تمام کسب‌وکارها است، چه بزرگ و چه کوچک، چه آنلاین و چه فیزیکی. برای اینکه مشتریان‌تان شما را راضی کنند، اول شما باید آنها را راضی کنید.