پست الکترونیک: hi@meshcat.com مشاوره: ۸۵ ۴۰۰۰۰ ۰۹۱۹
پست الکترونیک: hi@meshcat.com مشاوره: ۸۵ ۴۰۰۰۰ ۰۹۱۹

تیزر تبلیغاتی و موشن گرافیک

تبلیغات ویدیویی یکی از جذاب‌ترین راه‌های بازاریابی آنلاین است که تبلیغ دهندگان می‌توانند برای جذب مخاطب از آن استفاده کنند. چرا که ویدیو از المان‌های سمعی و بصری استفاده می‌کند تا نظر مخاطبان را به خود جلب کند و نسبت به متن، اطلاعات زیادی را در مدت زمان کمتری منتقل می‌کند.

طبق آمار hubspot حدود ۷۸  درصد از مردم هرهفته، ویدیوهای آنلاین تماشا می‌کنند و ۵۵ درصد از آنها هر روز این کار را انجام می‌دهند.

کاربران یوتیوب در هر روز بیش از ۵۰۰ میلیون ساعت ویدیو تماشا می‌کنند.

در سال ۲۰۲۰، ویدیوهای آنلاین بیش از ۸۰ درصد از ترافیک اینترنت را تشکیل می‌دهند.

قرار دادن ویدیو در صفحات فرود می‌تواند نرخ تبدیل آن‌ها را تا ۸۰ درصد افزایش دهد.

نزدیک به ۵۰ درصد از کاربران اینترنت قبل از آنکه برای خرید به فروشگاه‌های آنلاین مراجعه کنند، به دنبال ویدیوهای تبلیغاتی معرفی محصول مورد نظر خود هستند.

در این نوشتار، ابتدا به معرفی تبلیغات ویدیویی و همچنین استفاده از آن در اپلیکیشن موبایل می‌پردازیم. در ادامه با بیان دلیل انتخاب و استفاده از تبلیغات ویدئویی و مزیت استفاده از آن، انواع مختلف روش‌های پرداخت برای این دسته از تبلیغات را بیان می‌کنیم. در نهایت، از آنجا که شبکه تبلیغات هوشمند تپسل از اولین پیشگامان ایرانی در عرضه تبلیغات ویدئویی موبایلی است، به معرفی این شبکه تبلیغات هوشمند و فعالیت‌هایش می‌پردازیم.

تبلیغات ویدیویی چیست؟

براساس آمارهای بیان شده در ابتدای متن، امروزه ویدیوها یک روش قدرتمند برای جلب توجه مشتریان است و در نتیجه ویدئو مارکتینگ روز به روز دارای محبوبیت و اعتبار بیشتری می‌شوند. بازاریابان می‌توانند از طریق نمایش ویدیو، با ایجاد ارتباط با مخاطبان خود در هر زمان و هر مکان، به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند و برای برند خود بازاریابی کنند.

تبلیغات ویدیویی چیست و چه نیست؟

تبلیغات ویدئویی در اپلیکیشن های موبایل

طبق بررسی‌های انجام شده، ۵۱ درصد از تمام نمایش‌های ویدیویی در موبایل اتفاق می‌افتد. همچنین، ۵۳ درصد از کاربران تلفن‌های هوشمند تمایل به تماشای ویدیوی محصولات در اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های موبایلی دارند. بنابراین، می‌توان گفت تاثیر ویدیو در میان کاربران موبایل بیشتر از کاربران سایر دستگاه‌ها می‌باشد. بنایراین، تبلیغات ویدیویی در اپلیکیشن‌های موبایل تاثیر زیادی بر کاربران دارد و به خوبی می‌تواند محصول و یا سرویس تبلیغ دهندگان را معرفی کند.

 

اولین بار که می‌خواهید مشتریان خود را با یک برند آشنا کنید، نباید یک تبلیغ طولانی مدت به آن‌ها نمایش دهید بلکه باید با یک تبلیغ کوتاه و ساده شروع کنید. طبق تحقیقات انجام شده، بهتر است طول ویدیوهای تبلیغاتی بیشتر از ۱۵ ثانیه نباشد. ۳۳ درصد از افراد بعد از گذشت ۳۰ ثانیه تماشای ویدیوی تبلیغاتی را رها می‌کنند. ۴۵ درصد از افراد بعد از گذشت یک دقیقه و ۶۰ درصد از آن‌ها بعد از گذشت دو دقیقه حتماً این کار را انجام می‌دهند. نزدیک به ۶۶ درصد از مشتریان تمایل به تماشای ویدیوهای تبلیغاتی با طول زمانی زیر ۶۰ ثانیه دارند.

ویدیوی تبلیغاتی شما باید احساسات داشته باشد. این بدان معنا نیست که صرفاً از احساسات استفاده کنید و آن را در یک سطح خاص بالا، پایین و  یا متوسط نگه دارید؛ بلکه به طور خاص باید احساسات را با تکنیک “rollercoaster” در تبلیغات خود وارد کنید. به گونه‌ای که احساسات در طول یک آگهی تبلیغاتی به طور مداوم به اوج برسد و دوباره به سمت خنثی شدن برود یا به عبارتی شما باید در ویدیوی تبلیغاتی خود داستان تعریف کنید.

چرا تبلیغات ویدئویی را انتخاب کنیم؟

با مطالعه آمار و ارقامی که در ادامه بیان می‌کنیم، خواهید دانست که چرا باید ویدئو مارکتینگ را در برنامه بازاریابی برند خود بگنجانید.

۸۰ درصد از مشتریان بر این باورند که تبلیغات ویدیویی برای خرید یک محصول بسیار تاثیرگذار و مفید است.

۸۰ درصد از کاربران ویدیویی که ۳۰ روز اخیر مشاهده کرده‌اند را به یاد دارند. بنابراین، محتوای ویدیویی تا مدت زیادی در ذهن افراد باقی می‌ماند.

۵۲ درصد از بازاریابان بر این باورند که ویدیو یک محتوای تبلیغاتی با بیشترین میزان بازگشت سرمایه است.

تبلیغات ویدیویی به‌طور میانگین، نرخ کلیکی معادل با ۱٫۸۴ درصد دارد که بیشترین میزان نرخ کلیک در میان تمام تبلیغات دیجیتالیاست.

رشد درآمد سالانه برندهایی که از ویدیو در تبلیغات شان استفاده کرده‌اند، ۴۹ درصد بیشتر از میزان رشد درآمد سالانه برندهایی که از تبلیغات ویدیویی استفاده نکرده‌اند، است.

۴۳ درصد از افراد تمایل به تماشای محتوای ویدیویی بیشتری از سمت بازاریابان دارند.

۷۳ درصد از بازاریابان ادعا دارند که درصورتی‌که در زمان، منابع و بودجه محدودیتی وجود نداشته باشد، محتوای ویدیوی بیشتری تولید می‌کنند.

تعدد علاقه مندان به تبلیغات ویدویی و تیزرها

 

انواع تبلیغات ویدئویی

·         تبلیغات ویدئویی همسان

Native Video Ad

·         تبلیغات ویدیویی پیش‌نمایشی

Pre-Roll Ad

·         تبلیغات ویدئویی بینابینی

Interstitial Video Ad

·         تبلیغات ویدئویی جایزه‌ای

Rewarded Video

تبلیغات ویدئویی همسان

Native Video Ad

تبلیغات ویدئویی همسان با ارائه ویدئوهای تبلیغاتی در قالبی متناسب با اپلیکیشن‌های نمایش‌دهنده باعث جلب توجه مخاطب و بدون آسیب به تجربه کاربری می‌شوند.

 

انواع روش‌های تبلیغات آنلاین ویدئویی

هزینه به ازای هر نمایش CPV

تبلیغ دهندگان با تعریف این دسته از تبلیغات باید به ازای هر نمایش کامل ویدیو به نمایش دهنده تبلیغ پول پرداخت کند. هدف کمپین‌های تبلیغاتی CPV صرفاً نمایش ویدیوی تبلیغاتی و برندینگ برای محصول است.

هزینه به ازای هر کلیک CPC

هدف این دسته از تبلیغات بردن ترافیک به یک وب‌سایت است و تبلیغ دهنده باید به ازای هر کلیکی که اتفاق می‌افتد، پول پرداخت کند.

هزینه به ازای نصب CPI

تبلیغ دهنده با استفاده از این دسته از تبلیغات، به دنبال دریافت نصب و جذب کاربر جدید و البته باکیفیت برای اپلیکیشن خود است و به ازای هر نصبی که اتفاق می‌افتد، باید به تبلیغ دهنده مبلغی را پرداخت کند.

هزینه به ازای فعالیت خاص CPA

تبلیغ دهنده در این دسته از تبلیغات به ازای فعالیت خاصی که توسط کاربر اتفاق بیافتد، به نمایش دهنده تبلیغ، پول پرداخت می‌کند. این فعالیت خاص می‌تواند عضویت در یک سامانه پیامکی و یا ارسال یک کد برای شرکت در قرعه‌کشی و … باشد.

مسلماً هزینه تبلیغات ویدیویی CPV از همه کمتر و تبلیغات CPA از همه بیشتر است و هزینه تبلیغات CPC و CPI به ترتیب بین این دو قرار می‌گیرد.

 

چرا تبلیغات ویدیویی؟

بسیاری از بازاریابان بر سر دوراهی راه اندازی کمپین تبلیغات ویدیویی قرار گرفته‌اند و بسیاری در این فکر هستند که اصلا چرا کمپین تبلیغات ویدیویی راه اندازی کرده‌اند. باید بگوییم که اگر از تبلیغات ویدیویی استفاده نکنید از قافله عقب می‌مانید . درادامه ۱۰ مزیت تبلیغات ویدیویی که شما را در استفاده از تبلیغات ویدیویی قانع میکند ذکر کرده‌ایم.

 1. مشتریان شما تبلیغات ویدیویی را بیشتر تماشا می­‌کنند

آمارها نشان می­‌دهند که مخاطبان هدف شما هم اکنون در حال تماشای ویدیوها هستند پس از شنیدن این آمار بسیار خوشحال خواهید شد:

 • %۹۲ از کسب و کارهای B2B موفق، از تبلیغات ویدیویی آنلاین استفاده می­‌کنند.
 • ۴ میلیارد ویدیو روزانه در یوتیوب به نمایش در می‌­آید.
 • نزدیک به یک سوم خریداران بعد از تماشای تبلیغ ویدیویی تصمیم خرید خود را قطعی می­‌کنند.
 1. تبلیغ ویدیویی حتما تبدیل به فروش می‌­شود

نام‌های بزرگ و معتبری چون شرکت Amazon و eBay از مزیت تبلیغات ویدیویی صحبت می‌کنند. آنها اظهار داشته‌اند که با افزودن ویدیو به قسمت توضیحات محصول شانس خریداری محصول توسط مشتری تا بیش از %۳۵ افزایش میابد. بنابراین تبلیغات ویدیویی سبب جذب مخاطب هدف و افزایش نرخ تبدیل می­‌شود. اگر محصولات خود را در فروشگاه‌های آنلاین مشهور به فروش گذاشته‌اید توجه داشته باشید که بسیار چشم‌گیر باشد و دکمه فراخوان جذابی داشته باشد تا در سیل عظیم تبلیغات گم نشود.

 1. افراد ویدیوها را به اشتراک می­‌گذارند

کسانی که یک ویدیو را تماشا می­‌کنند و آن را جالب و ارزشمند می‌­دانند در شبکه‌های اجتماعی با دوستانشان و دیگر کاربران به اشتراک می‌­گذارند. روزانه بیش از ۱ میلیارد ویدیو در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می­‌شود. تبلیغات ویدیویی یکی از مهمترین قسمت‌های استراتژی بازاریابی شده است و ۶۲% از بازاریابان عقیده دارند که تبلیغات ویدیویی بیش از %۴۰ رونق کسب و کار آنها را افزایش داده است.

بر اساس بررسی‌های روانشناختی، مشتریان برای تماشای ویدیوی محصولات و خدماتی که قصد خرید آن را دارند زمان کافی اختصاص می­‌دهند و براساس مشاهداتشان انگیزه خرید در آنها تا بیش از ۲ برابر قبل از مشاهده ویدیو افزایش میابد. این مزیت تبلیغات ویدیویی بسیار ارزشمند است زیرا بازاریابی توسط خود مردم برای برند شما انجام می‌شود یعنی معتبرترین نوع بازاریابی که می‌توانید به آن دست یابید.

 1. تبلیغات ویدیویی در میان کاربران تلفن همراه بسیار محبوب است

تعداد افرادی که ویدیوها را از طریق تلفن‌های همراه تماشا می­‌کنند همچنان رشد صعودی خود را در پیش گرفته است. یکی از آمارهای قابل توجه در این زمینه تماشای ویدیوهای زیر ۳۰ ثانیه است که %۸۸ توسط دستگاه‌های تلفن همراه صورت می­‌گیرد. تماشای تبلیغات ویدیویی در رایانه‌ها تا این میزان محبوبیت ندارد.

مزایا محبوبیت زیاد در تبلیغات ویدیویی

 1. موتورهای جستجو به ویدیوها علاقه‌ی زیادی دارند

شرکت‌های بزرگ موتور جستجو محتوای ویدیویی را در الویت قرار می­‌دهند و هنگام انجام اصلاحیات، سایت‌هایی با محتویات ویدیویی در اولویت قرار می­‌گیرند. پخش ویدیو در شبکه‌های اجتماعی و قرار دادن بر روی وبلاگ و وب‌سایت امکان اینکه سریعتر توسط مخاطب هدف در هنگام جستجوی مطالب مربوط دیده شوید را افزایش میدهد.

 مزایا سئو بهتر در تبلیغات ویدیویی

 1. ویدیوها امکان انتقال حجم بالای اطلاعات را در زمان اندک فراهم می‌کنند

در مقایسه با زبان نوشتار ویدیو توانایی بیان مطالب بسیار بیشتری را در مدت زمان کوتاه دارا است. ویدیوها حواس بیشتری را درگیر می‌کنند و می‌توانند مطالب را از طریق دیداری و شنیداری به صورت هم زمان انتقال دهند.

 1. ویدیوها از مزیت تقابل کانالی بهره‌مند هستند

در مسیر گسترش محتوای دیجیتالی، تبلیغات ویدیویی راهی جدید به مخاطبان هدف باز کرده است. کمپین‌های ویدیویی تقابل کانالی این امکان را فراهم می‌کنند تا از طریق وب سایت، شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌ها محتوای مورد نظر خود را در اختیار مشتریان هدف بیشتری قرار دهید. با نمایش بیشتر محتوا از طریق کانال های متنوع در رقابت بخش فروش هم پیروز بیرون می‌آیید.

 1. ویدیوها منبع اطلاعات و یادگیری هستند

از اولین گام های آموزشی در مدارس ویدیوها بهترین وسیله یادگیری هستند زیرا حواس‌های گوناگون را همزمان درگیر می­‌کنند. پس ویدیو ها بهترین شیوه برای نشان دادن کارکرد محصولات و خدمات شما و نشان دادن تناسب آنها با نیاز مشتری است. بیش از %۶۰ از مشتریان زمانی حتی بیش از ۲ دقیقه هم برای تماشای یک محصول که قصد خرید آن را دارند صرف می­‌کنند. ویدیو بهترین وسیله برای داستان سرایی و درگیر کردن احساسات مشتری است.

تبلیغات ویدیویی یادگیری

 1. ویدیوها قابل اندازه گیری هستند

انجام بررسی ها نشان میدهند که ویدیو شما چقدر موفق عمل کرده است. اندازه گیری ها به شما، شرکاءیتان و یا کارفرمایتان نشان میدهد که کدام ویدیو و در کدام شبکه اجتماعی سبب فروش بیشتر شده است و نقشه بازاریابی شما در مسیر درست حرکت می­کند یا خیر.

۱۰٫ویدیوها منبعی برای فروشنده‌های حرفه‌ایی است

ویدیو مارکتینگ تاثیرگذارترین شیوه برای حرفه ای های فروش است. ساده ترین دلیل آن هم علاقه مشتریان به تماشای ویدیوها است و همچنین برای بازاریابان ساده تر و تاثیرگذارتر است تا محصولات خود را از طریق ویدیو که صدا و تصویر را هم زمان داراست تبلیغ کنند. ویدیو بهترین شیوه برای تزریق اطلاعات از محصول و خدمات شما می­باشد و تصویر ماندگارتری در ذهن ایجاد می­کند.

 

اغراق نیست اگر اعلام کنیم محتوای ویدیویی برای کاربران موبایل ارجحیت دارد و به زودی ⅔ ترافیک موبایلی را به خود اختصاص میدهد.