پست الکترونیک: hi@meshcat.com مشاوره: ۸۵ ۴۰۰۰۰ ۰۹۱۹
پست الکترونیک: hi@meshcat.com مشاوره: ۸۵ ۴۰۰۰۰ ۰۹۱۹

ماکت سازی

  یکی از روش‌های نوین تبلیغات محیطی، که امروزه محبوبیت زیادی جهت معرفی و تبلیغ یک محصول جدید پیدا کرده است، ماکت سازی است؛ چراکه برای معرفی و بازاریابی یک محصول یا بسته‌بندی جدید، بهترین روش آشنا سازی چشم مشتری با ابعاد مختلف این بسته‌بندی و استفاده از جلوه بصری محصول می‌باشد.

موارد استفاده ماکت‌های تبلیغاتی:

  در روش ماکت سازی، ماکت‌هایی که لزوماً هم اندازه محصول نیستند (می‌توانند بسیار بزرگتر یا کوچکتر باشند) ساخته شده و به طورمثال با ابعاد بزرگ در اطراف اتوبان‌ها یا با ابعاد کوچک در دستگیره‌های وسایل نقلیه عمومی بکار می‌روند. در این روش مشتریان می‌توانند محصول شما را از زوایای مختلف مشاهده و بررسی کنند که در این‌صورت، با توجه به درگیر شدن و برخورد مشتری با محصول، بازخورد به‌سزایی در انتخاب محصول موردنظر ما دربین رقبا قابل مشاهده خواهد بود. در این حالت ظاهر، رنگ‌بندی، شکل و بسته‌بندی محصول نیز به خوبی در جامعه مشتریان، جا افتاده و محصولات جدید به خوبی معرفی می‌شوند.

 علاوه بر این موضوع، تجربه ثابت کرده است که تبلیغاتی که ظاهری خارج از ظاهر کلیشه‌ای و تکراری تبلیغات (تبلیغات دوبعدی مستطیلی یا مربعی که برای همه تکراری و آشنا هستند) دارند، مثل تبلیغات سه بعدی و یا تبلیغاتی که به اشکال گوناگون ساخته میشوند، جذابیت بیشتری برای مخاطبین داشته و توجه مخاطبین را به مدت بیشتری جلب می‌کنند. لذا ماکت‌ سازی و اجازه لمس و مشاهده دقیق و کامل محصول به مخاطب، کنجکاوی مشتریان را برانگیخته و توجه آن‌ها را بارها برابر بیشتر از تبلیغات رایج و دوبعدی دیگرجلب خواهد کرد.

 برای داشتن یک ماکت جذاب، مسلماً جذابیت بسته‌بندی محصول واقعی بسیار اهمیت دارد؛ چراکه ماکت دقیقا همان محصول تنها با ابعادی دیگر خواهد بود.  کیفیت ساخت و طراحی ماکت‌ها نیز یکی از مهم‌ترین فاکتورهای است که در کنار کیفیت و زیبایی بسته‌بندی واقعی محصول، در جذابیت و اثربخشی ماکت موثر خواهد بود؛ درنتیجه ساخت ماکت‌های تبلیغاتی باید به‌صورت حرفه‌ای و با کیفیت بالا صورت بگیرد.

ضمناً انتخاب بهترین مکان برای استفاده از این ماکت‌ها و داشتن یک برنامه تبلیغاتی حرفه‌ای که در بهترین محیط‌ها پیاده‌سازی شود نیز یکی از مهم‌ترین اموری‌ است که باید به دست یک تیم حرفه‌ای برنامه ریزی و انجام شود که این پروسه، از طراحی، ساخت، برنامه ریزی و پیاده سازی، قابل انجام با بهترین کیفیت توسط شرکت مشکات می‌باشد.