پست الکترونیک: hi@meshcat.com مشاوره: ۸۵ ۴۰۰۰۰ ۰۹۱۹
پست الکترونیک: hi@meshcat.com مشاوره: ۸۵ ۴۰۰۰۰ ۰۹۱۹

بازاریابی دیجیتال

 پس از توسعه و فراگیر شدن اینترنت و فضاهای مجازی از اواسط دهه ۱۹۹۰ میلادی، اینترنت یا به عبارت دیگر دیجیتال مارکتینگ ، سهم بسیار گسترده و روزافزونی از صنعت تبلیغات و بازاریابی را به خود اختصاص داد. تبلیغات اینترنتی، دوره‌ها و روش‌های مختلفی را پشت سر گذاشته است و امروزه پس از کمرنگ‌تر شدن تبلیغات پاپ‌آپ، تبلیغات ایمیلی و… شبکه‌های مجازی و تبلیغات سایتی در صدر روش‌های تبلیغات مجازی محبوب قرار گرفته‌اند که درمورد هرکدام، توضیحاتی را خواهیم داد.

digital marketing vs traditional marketing


نقش طراحی و توسعه سایت در دیجیتال مارکتینگ:

  • امروزه مجهز بودن یک کسب و کار به یک یا چند پایگاه مجازی از ملزومات یک مجموعه معتبر است. مهم‌ترین پایگاه مجازی هر مجموعه، بدون شک وبسایت رسمی آن خواهد بود که علاوه بر اطلاع‌رسانی و اعتباربخشی به کسب و کار، نقش بسیار پررنگی در بازاریابی و تبلیغات آن را نیز به‌عهده خواهد داشت.

 باوجود نرخ روزافزون و فراگیر خریدهای اینترنتی، انتخاب یک مجموعه برای خرید خدمات و یا محصولات موردنظر مشتری، در بیشتر مواقع به وسیله جستجو در موتورهای جستجوگر اتفاق می‌افتد که به‌عنوان مثال موتور جستجوی گوگل در صدر این موتورها قرار می‌گیرد.

 باوجود رقبای بسیار زیاد و سایت‌های متنوع برای ارائه هر محصول، در انتها تنها وبسایت‌هایی موفق به کسب بیشترین مشتری‌ها از طریق موتورهای جستجو خواهند شد که از نظر این موتورها اعتبار بیشتری داشته و جزء نخستین نتایج آن‌ها قرار گیرند.

 موتورهای جستجو معیارهای بسیار زیاد و متنوعی برای تعیین میزان اعتبار و مفید بودن یک محتوا و وبسایت را دارا هستند که این معیارها دائماً به‌روز شده و به صورت رسمی از طریق این موتورها اعلام نمی‌شوند. اما به صورت تجربی توسط متخصصین اصول (SEO (ُSearch Engine Optimization فرا گرفته شده و برای کسب رتبه بهتر و بالاتر در نتایج جستجو استفاده می‌شوند؛ تاجایی که می‌توان گفت قرار گرفتن یک وبسایت در رتبه‌های اول جستجو، بدون رعایت اصول سئو، تقریباً غیرممکن است.

لذا جهت کسب بیشترین بازدهی از طریق دیجیتال مارکتینگ و همچنین جهت بازاریابی برند و اعتباربخشی به آن، علاوه بر توجه به کیفیت و کارایی خود وبسایت، نیازمند یک تیم حرفه‌ای و متخصص جهت انجام امور مربوط به بهینه‌سازی و بازاریابی محتوای آن خواهید بود که شرکت مشکات توانایی ارائه این خدمات با بهترین کیفیت ممکن را دارد.


شبکه‌های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ:

digital marketing – social medias
  • ساعات بسیار زیادی از زمان روزانه اکثر افراد، در شبکه‌های مجازی مثل اینستاگرام، فیسبوک و… می‌گذرد؛ این محبوبیت، شبکه‌های مجازی را به یکی از پربازده‌ترین و مهم‌ترین ابزارهای تبلیغات مجازی و دیجیتال مارکتینگ مبدل ساخته است. نه‌تنها برندها و شرکت‌ها، چه بسا محصولات جدید نیز به خودی خود می‌توانند دارای صفحاتی در شبکه‌های مجازی بوده و از روش‌های مختلف بازاریابی شوند.

 ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی، مسابقات مجازی، ارائه پیشنهادات و تخفیفات مخصوص کاربران مجازی صفحه و… می‌توانند روشهای بسیار کاربردی برای تبلیغ یک برند، محصول و یا خدمت باشند. انتخاب مناسب‌ترین روش و همچنین پیاده‌سازی آن به صورتی که برای مخاطب جذابیت کافی را داشته و به اهداف بازاریابی نزدیک شود، توسط متخصصین این امور و با توجه به سیاست‌های تبلیغاتی درنظر گرفته‌شده برای هر شرکت انجام می‌پذیرد.

 این تبلیغات همچنین باید با سایر تبلیغات یک برند همخوانی و هماهنگی داشته باشند. به علاوه نیاز است که این تبلیغات با روش‌های تکنیکی و کاربردی، به جلب توجه کاربران و معرفی برند بپردازند؛ به همین دلیل بهترین راه برای انجام آن‌ها، سپردن تبلیغات مجازی به شرکت تبلیغاتی که تبلیغات غیرمجازی و فیزیکی برند را انجام می‌دهد است. به این نحو با یکپارچه سازی تمامی تبلیغات، و با بهره‌گیری از متخصصین مربوط به هر حوزه، بهترین نتیجه حاصل می‌شود.

 شرکت مشکات با بهره‌مندی از متخصصین امور تبلیغات مجازی و دیجیتال مارکتینگ، و همچنین با کمک متخصصین بازاریابی و هدفمندسازی، آمادگی انجام تبلیغات مجازی، از ایده پردازی تا تولید محتوای گرافیکی و انتشار اصولی آن را خواهد داشت.

علاوه بر خدمات ذکر شده (بهینه سازی محتوا، مدیریت شبکه‌های اجتماعی و…) سایر انواع تبلیغات مجازی و دیجیتال مارکتینگ از قبیل تبلیغات ایمیلی باتوجه به نوع برند و درخواست مشتری، در شرکت مشکات قابل انجام است.